Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek kimdir

1977 yılında Manisa’da dünyaya gelen Zeyrek, Uludağ Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Eğitimini tamamladıktan sonra Manisa’da kendi mimarlık ve iç tasarım şirketini kurarak kariyerine başladı.

Zeyrek, mesleki başarılarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında üstlendiği çeşitli görevlerle de tanınıyor. Manisa Mimarlar Odası’nda başkanlık yaparak sektördeki liderliğini pekiştiren Zeyrek, aynı zamanda Manisa Akademik Odalar Birliği’nde de görev aldı. 2012-2014 yılları arasında Manisaspor Yönetim Kurulu’nda yer alan Zeyrek, spora olan tutkusunu da bu şekilde göstermiş oldu.

Siyaset alanında da aktif bir rol üstlenen Zeyrek, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi ve Şehzadeler Belediye Meclisi’nde İmar Komisyonu üyeliği gibi önemli görevlerde bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Yunusemre ilçe örgütünde İmar Komisyonu Başkanlığı yaparak kent planlaması ve mimarlık alanında önemli katkılar sundu. Son olarak CHP Manisa İl Başkanlığı’na seçilen Zeyrek, politikada da öne çıkan bir isim haline geldi.

Evli ve üç çocuk babası olan Ferdi Zeyrek, mesleki başarıları, sivil toplum ve siyasetteki etkin rolleriyle Manisa’nın sosyal ve kültürel yaşamına önemli katkılar sağlamaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir