CHP’li Demir’e dert yanan esnaf: “Eskiden yüzde 90 eşya almaya geliyordu, şimdi satmaya geliyor”

CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir, Ankara’nın Ulus ilçesinde ikinci el eşya satan bir esnafı ziyaret etti. Demir, esnaf ziyaretinin videosunu X hesabından yayınladı.

“MÜCADELEMİZ ONUR MÜCADELESİ”

İkinci el eşya satan esnaf, müşteri gelmediğini dile getirerek “Bedava versen yok. 2 senedir öğrenci gelmiyor buraya. 2-3 milyon öğrenci okulu bırakmış. Eskiden yüzde 90 eşya almaya geliyordu, şimdi satmaya geliyor. 6 aydır yerini değiştirmediğim mallarım var. Her şeyi satıyoruz, bir onurumuzu satmamak için uğraşıyoruz. Mücadelemiz onur mücadelesi” diye konuştu.

“BENİM GİBİ ADAMLAR BU MÜCADELEYİ VERİR”

Ulus esnafı cebinden çıkardığı 60 TL’yi göstererek “Bu dolmuş param. 17 TL gidiş, 17 tl dönüş. Esnaf bu hale gelmiş” dedi. Eşinin göğüs kanseri olduğunu belirten esnaf, “Ekonomiyi mi düşüneyim, ev mi geçindireyim, hastamı mı düşüneyim, öğrencimi mi düşüneyim? Kafamda 40 tane tilki var” diye isyan etti. Esnaf, “Bu mücadeleyi ne iktidar ne zengin verebilir. Benim gibi adamlar bu mücadeleyi verir” diye konuştu.

“SİFTAH YOK. BİTİK BİR DURUM”

Eski konfeksiyoncu olduğunu belirten esnaf, AKP 2002’de iktidara geldiğinde iflas ettiğini söyledi. Esnaf, “Battım, bu duruma sermayesiz geldim. 50 senedir bu sokaktayım, böyle bir durum görmedim. Siftah yok. Bitik bir durum” dedi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir