Ahmet Çakar’dan Flaş Derbi Yorumu: Onlar olmasaydı belki de Fenerbahçe şampiyondu

Süper Lig’in 37. haftasında Galatasaray şampiyonluk parolasıyla çıktığı Fenerbahçe derbisinde 1-0 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından eski hakem Ahmet Çakar, derbiyi değerlendirdi. Çakar, Sabah gazetesindeki yazısında Sarı-Lacivertli takımın geçmişteki puan kayıplarını hatırlatarak “Onlar olmasaydı bugün belki de şampiyon Fenerbahçe’ydi” dedi.

“75 DAKİKA EKSİK OYANDILAR VE ALİ SAMİ YEN’DE KAZANDILAR”

“Bu maç Fenerbahçe’nin tarihinde çok önemli bir yer tutacak. 4-5 önemli oyuncularının eksikliğiyle geldiler, 75 dakika 10 kişi oynadılar, maç boyu rakibe fazla pozisyon vermediler ve Ali Sami Yen’de kazandılar. Kolay değil, bir puana Galatasaray şampiyon oluyordu. Şimdi iş, son maça kaldı.” yorumunda bulunan Ahmet Çakar şöyle devam etti:

“İKİNCİ YARIDA GALATASARAY BASKIYI KOYDU”

“İlk devreye bakıyoruz, fevkalade bir Fenerbahçe var. Üstelik 21. dakikada Djiku atıldıktan sonra bile asla inisiyatifi rakibe vermediler. İkinci yarının hemen başı, Galatasaray baskıyı koydu. Topa çok fazla sahip oldu ama bir türlü pozisyon üretemediler. Derken bir yan toptan o tarihi gol geldi. Korner atıldı, Muslera boşa çıktı, top çizgi üzerinde Çağlar’ın önüne düştü, o da golü yapıverdi.”

“ŞAMPİYON FENERBAHÇE’YDİ”

“Şimdi Fenerbahçe taraftarı sormaz mı, ‘Böylesine mükemmel, böylesine haysiyetli oynayabiliyorsunuz, üstelik bunu 75 dakika 10 kişiyle başarıyorsunuz, Peki Sivas’ta niye puan kaybettiniz? Konya’da niye puan kaybettiniz?’ Onlar olmasaydı bugün belki de şampiyon Fenerbahçe’ydi.” yorumunda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir